Biz Kimiz

Berkyum Yumurta

Biz Kimiz

HAKKIMIZDA

1992 Yılında EMRE Yumurta adıyla kurulan firmamız ilerleyen yıllarda kurumsallaşarak BERKYUM Gıda San. Tic. Ltd. Şti olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.Başlangıçta 7000 M2 alanda faaliyetine başlayan firmamız şu anda 24000 m2 alanda üretim yapmaktadır. Ayrıca geniş araç filomuzla günlük ve taze yumurtaları satış noktalarımıza en hızlı şekilde ulaştırabilmekteyiz.Firmamız ayrıca GÜRES Yumurta A.Ş. İzmir yetkili bayisidir.

Çiftliğimizin ve ürünlerimizin farklı olmasının başlıca sebepleri arasında geniş çiftlik alanımızda tavuklarımızın doğada özgürce dolaraşarak organik beslenmesi için gerekli tüm elverişleri şartları sağlamış olmamızdır.Serbestce gezen tavuklar stresten uzak ve güneş ışığı ile D vitamini gereksinimlerini bol miktarda sağlamaktadır. Ayrıca doğal ortamda yumurtalarının lezzetini birebir arttıran yonca ve buğday ile beslenmektedirler

İzmir Gezen Tavuk Yumurta

Üreticileri ve Satıcıları Derneği

Berkyum Yumurta Gıda San.Tic.Ltd.Şti’nin kurucusu olan Berkan TEKİN aynı zamanda  (İZMİR GEZEN TAVUK YUMURTA ÜRETİCİLERİ VE SATICILARI DERNEĞİ)  İZYUMDER derneği ve TÜRKİYE GEZEN TAVUK YUMURTA ÜRETİCİLERİ VE SATICILARI DERNEĞİ kurucusudur.